Zaradność wirtualnej asystentki

Od małego Rodzice zawsze powtarzali mi, że trzeba być w życiu zaradnym, bo wtedy sukces prędzej czy później przyjdzie. Choć bez wątpienia sama zaradność nie jest gwarantem sukcesu. Na to składa się wiele czynników, ale z całą pewnością, zaradnym lepiej być, niż nie być. Całe życie staram się być zaradna i myślę, że jest to jedna z moich najsilniejszych cech charakteru.

Czym jest zaradność?

Najczęściej, zaradność określana jest jako ogólna umiejętność radzenia sobie w życiu. Po pierwsze, zaradność pozwala człowiekowi osiągać sukcesy, ale po drugie, pomaga zmierzyć się z przeciwnościami losu i trudnościami dnia codziennego. W związku z tym, człowiek zaradny poprzez szukanie nowych dróg, błyskawiczną kreatywność, odwagę, szybkie reagowanie na problemy, potrafi lepiej radzić sobie w życiu.

Badania nad zaradnością.

Badania przeprowadzone przez zespół naukowców pod kierownictwem prof. Czapińskiego, pokazują, że przybywa osób zaradnych, ponieważ w sytuacjach problematycznych, mobilizujemy się i podejmujemy działania. Co więcej, wzrósł odsetek osób, które chętniej proszą o radę i pomoc ekspertów, kiedy nie radzą sobie z problemami. Warto więc podkreślić, że zaradność definiowana jako “radzenie sobie w każdej sytuacji” to też umiejętność proszenia o pomoc. Człowiek zaradny, nie musi sam rozwiązywać wszystkich swoich problemów. Rynek oferuje fachowców i specjalistów, którzy chętnie udzielą rady, wsparcia, pomocy. Podsumowując, zarówno w biznesie, jak i w życiu- by nie zginąć w tłumie trzeba wykazać się zaradnością.

Zaradność w biznesie

Biznes to nie tylko sukcesy, to też porażki, gorsze momenty, brak środków finansowych, słaba sprzedaż. W takich sytuacjach osobom zaradnym zdecydowanie lepiej się funkcjonuje. Potrafimy wykreować pomysły zamienne, które pozwolą nam przetrwać trudny okres, szukamy wsparcia innych, mobilizujemy się do działania, nie poddajemy się zawirowaniom, ale nieustannie dążymy do celu. Co więcej, dzięki biznesowej zaradności nie pozwalamy, aby nasza firma trwała w bezruchu i generowała straty. Ponadto człowiek zaradny, to człowiek przedsiębiorczy, szuka innowacyjnych rozwiązań, inwestuje w nowe pomysły, korzysta z pomocy ekspertów, rozwija się.

Zaradność wirtualnej asystentki

Uważam, że zaradność jako cecha najlepiej oddaje charakter pracy WA. To osoba, która będzie odpowiedzialna za sukces biznesowy klienta. Rola wirtualnej asystentki polega na wspieraniu i rozwijaniu wizji biznesowej klienta, a także kreowaniu strategii biznesowych. Poza tym każda WA musi radzić sobie z problemami i trudnościami klientów, ale też dbać o swoją działalność i pozycję na rynku. Zaradność wirtualnej asystentki to przede wszystkim wielozadaniowość, to pewnego rodzaju elastyczność, która pozwala na dopasowanie się do wymogów klienta. To osoba przedsiębiorcza, która potrafi wznieść na wyżyny biznes klienta, ale nie zapominając przy tym o promowaniu własnych usług. To determinacja w dążeniu do celu, profesjonalizm, odwaga w podejmowaniu decyzji, kreatywność, ale też umiejętność szybkiego reagowania na problemy.

Istnieje kilka najważniejszych cech, które definiują to, czy człowiek może siebie określić zaradnym.

Zdecydowanie

Jeśli jesteś osobą, która dopiero planuje rozwinąć swoją działalność i swój biznes, z pewnością pomoże Ci zdecydowanie. Jasno postawiony cel, biznesplan, pomysł będą fundamentem na drodze do sukcesu. Jeśli masz problem w tym zakresie, bądź zaradny i skorzystaj z pomocy eksperta, który pomoże Ci stworzyć wizję rozwoju Twojej działalności. Jeśli już jesteś przedsiębiorcą, to wiesz, że cele zmieniają się w zależności od potrzeby, aby biznes mógł się rozwijać. Będąc zaradnym w biznesie, widzimy więcej, określamy kolejne i kolejne cele, które systematycznie realizujemy. Jeśli napotykamy na trudności- pokonujemy je. Jak? To właśnie zależy od naszej zaradności. W tym miejscu pragnę przypomnieć Ci, że wirtualna asystentka to zawód stworzony w celu wspierania biznesu, ale także kreowania i realizowania strategii biznesowych. Jeśli więc czujesz, że potrzebujesz pomocy w rozwoju swojej działalności, skorzystaj z pomocy Zaradnej Wirtualnej Asystentki https://www.zaradnawirtualna.com/oferta/

Zorganizowanie

Aby osiągnąć spokój psychiczny, warto ułożyć sobie plan działania, czy pewnego rodzaju harmonogram. Jeśli masz z tym problem, wirtualna asystentka pomoże Ci podzielić zadania, pomoże CI delegować obowiązki, zaprowadzi ład porządek w Twoich sprawach. Pamiętaj, osoby zaradne też proszą o pomoc i korzystają ze wsparcia innych.

Jak organizują się osoby zaradne?

  • tworzą check listy z zadaniami do wykonania
  • korzystają z kalendarzy do planowania spotkań
  • używają programów do delegowania zadań ( najbardziej atrakcyjne programy to TRELLO i ASANA) https://trello.com/pl#
  • planują z wyprzedzeniem
  • ustalają cele i metody do ich zrealizowania
  • tworzą biznesplany
  • planują wydatki
  • szukają alternatywnych rozwiązań
  • często, albo zawsze mają plan B
  • sprawdzają dwa razy, zanim podejmą decyzję.

Systematyczność

Wyobraź sobie, że zbudowałeś swoją markę i zdobyłeś klientów…Jak dużo czasu poświęcasz, aby zatrzymać swoich klientów przy swoim biznesie? Czy organizujesz akcje promocyjne, kampanie reklamowe? Czy systematycznie zachęcasz swoich klientów, aby korzystali z Twoich usług? Systematyczność w prowadzeniu biznesu to właśnie przejaw zaradności. Dzięki takim działaniom, nie tylko zatrzymamy przy sobie klientów, którzy raz już nam zaufali, ale pozyskamy nowych odbiorców naszych usług.

Wyobraźnia, zwana też kreatywnością

Bez wyobraźni i pomysłu nie stworzymy biznesu. Kreatywność pomaga nam “wybić się” na tle innych, wspiera innowacyjność, rozwija, pozwala przewidywać zachowania. Każdy przedsiębiorca powinien rozwijać swoją kreatywność, tak jak każda wirtualna asystentka powinna dbać o to, aby kreatywnością wyróżnić się na rynku pracy. Niektórzy twierdzą, że kreatywność jest jak talent, albo się ją ma, albo nie…Ja natomiast myślę, że kreatywnego myślenia można się nauczyć lub można to wyćwiczyć. Wyobraź sobie sytuację, kiedy na spotkaniu firmowym, dyrektor firmy pyta: jakieś pomysły? – Niestety, Ty nie masz pomysłu, przy okazji awansu też nie masz.. To najgorszy z możliwych scenariuszy w biznesie, jeśli mówimy o kreatywności oczywiście.

Istnieje bardzo dużo ćwiczeń na kreatywność, które polecam, bo mi też pomagają. Najlepsze ćwiczenie polega na wybraniu jednego przedmiotu codziennego użytku i wypisaniu jak największej liczny oryginalnych jego zastosowań.

Rozsądek

Kreatywność kreatywnością, ale ważne jest rozsądne podejście do planowania strategii biznesowych i ogólnie całego biznesu. Każda inwestycja, plan, pomysł musi być rozsądnie zrealizowana, abyśmy nie narazili się na straty finansowe i moralne. Każda wirtualna asystentka, podejmując współpracę z klientem, bierze na siebie odpowiedzialność za powodzenie biznesu klienta. Nie można przeceniać swoich możliwości, trzeba rozsądnie ocenić zasoby, zarówno te finansowe, czasowe jak i te czysto ludzkie np. umiejętności.

Asertywność

Każda wirtualna asystentka wie, że asertywność, czy elastyczność w kontaktach z klientami stanowi bardzo ważne źródło porozumienia i powodzenia współpracy. Warto mieć swoje zasady, według których prowadzimy wizję własnego sukcesu, ale umiejętność dostosowania się i asertywność w biznesie są także niezwykle ważne. Musimy być otwarci na nowe rozwiązania, szukać alternatyw. Być może droga, którą obraliśmy na początku nie będzie właściwa, być może klient podsunie nam inne rozwiązanie? Nie możemy trzymać się kurczowo tylko jednej, naszej wizji. Szukajmy nowych dróg i bądźmy elastyczni.

Tych kilka cech składa się właśnie na życiową i biznesową zaradność, która będzie stanowić ważny czynnik na drodze do sukcesu.

Dlaczego Zaradna Wirtualna?

Szukając idealnej nazwy swojej marki skoncentrowałam się na wybraniu cechy, która będzie odzwierciedlać mnie najlepiej. Wybrałam też cechę istotną z punktu widzenia zawodu wirtualnej asystentki, ale i każdego, innego biznesu. Każda osoba, która myśli o prowadzeniu swojej własnej działalności powinna posiadać wszystkie wyżej wymienione cechy. Nie ma nigdy gwarancji sukcesu, ale osoby zaradne, z pewnością lepiej radzą sobie w życiu i w biznesie. Zaradność wirtualnej asystentki jest też ściśle związana z przedsiębiorczością, a myślę, że każdy chciałby współpracować z przedsiębiorczą asystentką. Wybór zaradności, jako hasła przewodniego mojej marki jest też związany z rozwojem osobistym. Ludzie zaradni, to ludzie ambitni, którzy nie boją się ryzykować, podejmują wyzwania w życiu, rozwijają się, a przede wszystkim potrafią tworzyć biznes i dobrze radzić sobie w życiu.

Wybór nazwy dla swojej marki nie jest zadaniem łatwym. Trzeba pamiętać, że to, co stworzymy, będzie nam towarzyszyło dotąd, dokąd istnieć będzie nasza firma. Należy więc wybrać mądrze. Jak to zrobić perfekcyjnie? Zapraszam do śledzenia bloga.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry